Niektórzy z nas poprawnie rozszyfrowują słowo AirSoft (więcej pod tym linkiem: https://www.specshop.pl/pol_m_Airsoft_Repliki-broni-ASG-323.html), czyli są to zabawki typu ASG. Często starannie wykonane repliki, którymi zabawiają się i dorośli i nastolatkowie, a niekiedy nawet dzieci. Te konkretne repliki strzelają kulkami o średnicy sześciu milimetrów. Zdaniem niektórych taka kulka nie ma zbyt wielkiej energii, czyli jeśli trafi w kamizelkę z grubego jeansu, to możemy nawet jej nie poczuć, ale nie zmienia to tego, że taka zabawa w komandosów jest ciekawą i często ma ona miejsce w jakimś pustostanie na skraju lasu, czyli tam gdzie okoliczna gęsta roślinność ułatwia zabawę. Takie naturalne przeszkody w formie gęstych krzaków i niskich drzewek ułatwiają i utrudniają zabawę tego typu, a na dokładkę ten typ rywalizacji można nazwać zdrowym.

    Mowa tu dokładnie o tym, że AirSoft, czyli repliki typu ASG to także i sport, bo dziecko lub nastolatek grające w strzelankę komputerową najczęściej się nie porusza i co najważniejsze przełyka niezdrowe przekąski grając popołudniami i na dokładkę tez gorzej uczy się w szkole. Zabawa z replikami typu ASG to poprawienie tej sytuacji, bo inne dzieciaki dadzą takiemu grubasowi niezły wycisk i przy okazji jedno z tych dzieci podszkoli go w matematyce, o ile zacznie tak szczerze rozmawiać o własnych problemach z kolegami, bo taka rywalizacja to coś więcej niż sama zabawa.

    Niektórzy tez sporo inwestują w ten AirSoft, mowa tu o tym że modyfikują to miejsce rywalizacji o sztucznie stworzone pagórki lub nawet o używany kontener ze złomu. Urozmaicenia tego rodzaju się sprawdzą, a najtańszymi z nich są siatki maskujące, z których da się tworzyć kryjówki różnego typu i to dość szybko. Wystarczy ustawić przy sobie kilka gałęzi, potem nakryć je siatką i gotowe. Do tworzenia tego typu atrakcyjnego miejsca zmagań nie trzeba być inżynierem, wystarczy mieć jedynie głowę pełna tych intrygujących pomysłów.